Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 26 września 2017r. odbyło się Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej organizowane w ramach projektu „Stopień wyżej” dla beneficjentów grupy Akademia Rodzicielstwa Zastępczego. Na osobach pełniących funkcję rodziców zastępczych spoczywa odpowiedzialność zapewnienia opieki i bezpieczeństwa dzieciom, które trafiają w ich ręce, dlatego też zadaniem organizowanego szkolenia było przygotowanie i uświadomienie opiekunów zastępczych jak należy postępować podczas wypadku, zakrztuszenia, oparzenia czy też innych sytuacji wpływających bezpośrednio na zagrożenie zdrowia lub życia.


Podczas szkolenia uczestnicy uczyli się między innymi oceny zagrożenia i organizacji postępowania na miejscu wypadku, zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej, oceny obrażeń u poszkodowanych ponadto zapoznali się z wyposażeniem
i praktycznym wykorzystaniem apteczki a także wykonywali praktyczne ćwiczenia obejmujące pracę z apteczką oraz naukę resuscytacji dorosłych, dzieci i niemowlaków z wykorzystaniem fantomów oraz automatycznego defibrylatora zewnętrznego.
Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz apteczki pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz