Informacja dotycząca: Projektu Kompleksowej Rehabilitacji

Trwa nabór do projektu ,, Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”

Program skierowany jest do osób które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby wejść z sukcesem na rynek pracy.

Głównym celem rehabilitacji kompleksowej jest uzyskanie przez uczestnika Programu zatrudnienie na otwartym rynku pracy lub założenie dzielności gospodarczej. Podczas rehabilitacji kompleksowej realizowane są trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny.

W powrocie do aktywności zawodowej pomogą środki Rehabilitacji Kompleksowej zlokalizowane w czterech województwach: mazowieckim, lubelskim, śląskim i wielkopolskim.

Osoby w województwa świętokrzyskiego zostaną skierowane do Sanatorium Uzdrowiskowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nałęczowie. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne. Średni czas jaki uczestnik spędzi w ośrodku to 6  miesięcy- ustalane wg indywidualnych potrzeb.

Rekrutacja trwa od lipca 2019 do września 2021. W pilotażowym programie weźmie udział 600 osób ( po ok. 150 osób na środek/ 50 rocznie)

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Oddziału Świętokrzyskiego PFROIN- Żanetą Oczeretko pod nr tel. 41 230 97 00 lub e-mail: zoczeretk@pfron.org.pl

Dodaj komentarz