Pierwsze wyjazdowe grupy wsparcia

PIERWSZE WYJAZDOWE GRUPY WSPARCIA

W dniu 15 października 2019 roku odbyły się pierwsze wyjazdowe grupy wsparcia dla beneficjentów projektu „Bez Barier” mające na celu zintegrowanie środowiska rodzin zastępczych. W jednodniowej wyciecze do Ćmielowa udział wzięło 11 osób będących uczestnikami grupy osób sprawujących pieczę zastępczą.

Podczas wyjazdu zastosowany został element poznawczy w postaci zwiedzania Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie produkcji, obejrzeli wystawę starej porcelany, galerię sztuki współczesnej van Rij oraz galerię ikon i obrazów.

Dodatkowo uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, podczas których wykonywali z masy porcelanowej własne dzieło – różę, którą mogli zabrać ze sobą.

Po zakończonym zwiedzaniu odbyły się zajęcia z psychologiem. Podczas wykładu poruszana była tematyka związana ze zrozumieniem nastolatka w okresie dorastania, omawiane były trudności i wyzwania okresu adolescencji.

Dzięki uczestnictwie w tego typu wyjazdach opiekunowie zastępczy rodziny mają szansę wymienić się doświadczeniami związanymi z opieką i wychowaniem swoich podopiecznych, nabyć nowe umiejętności oraz wiedzę jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Dodaj komentarz