Honorowa odznaka Meritis pro Familia dla rodziny z naszego powiatu

W dniu 11 maja 2023 r. w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyła się uroczystość wręczania odznaczeń honorowych Primus in Agendo oraz Meritis pro Familia. Wśród odznaczonych znaleźli się Państwo Bogusława i Ryszard Ciesek z powiatu włoszczowskiego, którzy odebrali z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marleny Maląg odznakę Meritis pro Familia. Państwo Ciesek od 13 lat stanowią rodzinę zastępczą zawodową pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego. To zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznawane jest osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej – rodzina.

Państwo Ciesek stanowią zastępczą zawodową pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego od 2010 roku. W trzynastoletnim okresie sprawowania funkcji rodziny zastępczej otoczyli troskliwą opieką 53 dzieci.

„Jako opiekunowie zastępczy poważnie podchodzą do powierzonej im funkcji, zawsze priorytetem dla nich jest dobro dziecka, mają w sobie gotowość do niesienia pomocy i poświęcenia, pod ich skrzydłami dzieci porzucone, skrzywdzone i zagubione, znajdują ciepło, miłość i życzliwość. Każde przyjęte dziecko jest u Państwa Ciesek bezwarunkowo akceptowane, nieważne czy jest to dziecko chore, niepełnosprawne czy cudzoziemskie. Opiekunowie stwarzają klimat sprzyjający swobodnej wymianie uczuć, są czuli i wrażliwi na potrzeby, troski, problemy i pragnienia dzieci. Troszczą się o małoletnich, silnie angażują się w sprawy dzieci, dbają o zapewnienie jak najlepszej opieki” – napisano we wniosku Starosty Włoszczowskiego o nadanie odznaki.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym i życzymy wielu lat w zdrowiu, spełnienia marzeń, realizacji planów życiowych oraz zawodowych zamierzeń.

Powiększ zdjęcie     Powiększ zdjęcie   Powiększ zdjęcie   Powiększ zdjęcie